Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Modeminiz, evinizdeki diğer elektrikli cihazların kesebileceği radyo sinyalleri kullanır. Örneğin Mikrodalga fırınlar, Bluetooth cihazları, kablosuz telefonlar, buzdolapları ve bebek monitörleri en yaygın suçlulardan bazılarıdır. Bu yüzden modeminizi onlardan uzak tutmaya çalışın.

Mobilya düzeniniz, duvarların kalınlığı ve yakındaki elektronik ekipmanların yerleri, modeminizin cihazlarınıza ilettiği kablosuz sinyali bozabilir veya zayıflatabilir.

Elektronik girişim, 2,4GHz frekansında çalışan elektronik cihazlar tarafından üretilebilir bu, birçok kablosuz modemin kullandığı aynı radyo frekansıdır. Bunun bir sonucu olarak, eşzamanlı olarak çalışan (genellikle komşu evlerde) yakınlardaki birkaç modemin frekansı bazen birbirleriyle karışabilir ve Wi-Fi bağlantınızdaki hızınızı yavaşlatabilir.

Bu durum, modeminizi ayrı bir kanalda çalışacak şekilde ayarlayarak düzeltilebilir ve kullandığınız modemin özelliklerine bağlı olabilir. Bazı modemlerde yalnızca tek kanal bulunur, diğerleri küçük frekans değişikliklerine izin verir ve bazı modemler 5GHz frekanslarda çalışabilir. Böylece 2.4GHz bandını kullanabilecek diğer elektronik nesneler arasında örneğin kablosuz telefonlar, bebek monitörleri ve Bluetooth kullanan cihazlardan etkilenmez.

Kablosuz modeminizi nereye yerleştirdiğinize dikkat etmelisiniz. Duvar yalıtımı,  kalın duvarlar ve metal kapılar Wi-Fi sinyalinizi olumsuz yönde etkileyebilir. En iyi sinyal kapsamını sağlamak için modeminizi evinizin ortasına yerleştirin.

Destek Hattı | 0850 800 5 800