“Lütfen hız testini başlatmadan önce doğru sonuç alabilmeniz için aşağıda verilen adımlara uyarak yapılmasını rica ederiz.”

Yapılacak test bilgisinin doğruluğu açısından modemizin ethernet portu üzerinden kablolu olarak bağlı olması gerekmektedir.

Test sayfası haricinde açıkta olan tüm web sayfalarınızı kapatmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızda çalışan diğer programları ve uygulamaları kapatınız.

Hız testinizin yapıldığı bilgisayar haricinde modeminize bağlı ikinci bir cihaz internete bağlı olmaması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan adımları uyguladıysanız hız testiniz doğru sonuç verecektir bunun için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz

Bağlantı hızınız; bağlanmaya çalıştığınız sitenin durumuna, kablosuz bağlantılarda modeme olan mesafeye ve çevresel faktörlere bağlıdır.

Modeminizi kapatıp açınız.
Modeminizi belli aralıklarla kapatıp açarak zaman zaman yaşanabilecek geçici bağlantı ve hız sorunlarını giderebilirsiniz. Modeminizin fişini çekip 30 saniye bekledikten sonra yeniden takarak ışıkların yanmasını bekleyiniz.

Başka siteleri kontrol ediniz.
Tek bir sitede sorun yaşıyorsanız bu durum bağlanmaya çalıştığınız siteden kaynaklanıyor olabilir.

Kablosuz bağlantılarda internete bağlandığınız cihazın modeme olan uzaklığı ve çevresel faktörler bağlantı hızınızı etkiler
Modeminizden uzak bir noktada internete bağlanmaya çalışıyorsanız, sinyal güçlendirici ürünler kullanılarak bağlantı hızınızı iyileştirebilirsiniz.

Daha fazla ipucu >

Hızını alamayanlara Netmax Pro ile yüksek hız

Netmax Pro ortalama 75 Mbps indirme hızına sahiptir. İnterneti aynı anda birden çok kişi kullanan evler için mükemmeldir. Online oyun oynuyor Netflix vb platformlardan sürekli video izliyorsanız veya sosyal medyada sınırsız paylaşımlar yapıyorsanız, Netmax Pro 75 aradığınız ideal tarife olabilir.